• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Інформація про заклад

Листвинська гімназія Мирогощанської сільської ради Дубенського району Рівненської області надає освітні послуги здобувачам освіти, які проживають на території сіл Листвин і Боцянівка. Названі села віддалені одне від одного відстанню біля 2-х кілометрів, а тому послугою підвезення учасників освітнього процесу шкільним автобусом школа не користується.

Мова освітнього процесу - українська.

В 2020-2021 навчальному році у закладі навчається 61 здобувач освіти. Вакантні посади відсутні.

З історії Листвинської гімназії

Школа села Листвин, Дубенського району, Рівненської області, побудована і введена в дію у 1934 році. За сприянням Дубенської РДА у І999 році закінчено будівництво ще одного приміщення школи і введено в експлуатацію. В Листвинській ЗОШ І-ІІ ступенів нараховується дев'ять класів. Приміщення школи розраховане, приблизно, на І50 школярів. На даний час в школі навчається 44 учнів із сіл Листвин та Боцянівка. Навчальний процес організовують 16 вчителів. Всього у школі 25 працівників.
Історія школи сягає глибоко в давнину. Ініціатором та засновником школи був польський пан Валявський, який сам і був першим директором школи. Школа будувалася з надійного матеріалу, що і досі стоїть в хорошому стані. Спочатку школа була чотирикласною. Одна частина її була відведена для навчання, а інша для проживання самого панa Валявського. Директор був розумною, хазяйновитою та строгою щодо порядку людиною. Всьому давав лад сам. Будь - який непослух чи провина строго каралися. Іноді пан подавав квоту і батьки повинні були сплатити гроші за те, що дитина погано вчиться. Пан Валявський сам читав усі уроки. Раз у тиждень приходив священик і читав учням Закон Божий. Відкриття школи було пишним та офіційним. Була і спеціальна комісія, яка строго поставилася до всіх вимог щодо школи.
З приходом у село німців, пан змушений втікати в Дубно. Дружина із переживання, померла ще в Дубно, а Валявський з сином втекли до Польщі. Пан Валявський не узяв нічого з собою, а все залишив на служницю, що була прибиральницею в школі.Після війни школа уціліла і була у бездоганному стані. Тоді директорувати прийшла жінка - Надія Онуфріївна Козак. Вона і працювала і проживала в школі. Навчалося у школі тоді майже 200 учнів. Ходили діти із навколишніх сіл. Після Надії Онуфріївни у школі оселилася сім'я Друзюків: Петра Андрійовича та Оксани Миколаївни. Далі прийняв школу Савенко Володимир Іванович. Вводилися нові предмети, збільшувалася кількість вчителів. Після Савенка директорував Палійчук Микола Олексійович. Після нього у 1967 році на цю посаду прийшла Кругліцька Галина Тимофіївна, яка також проживала в школі і тримала тут своє господарство . У школі на той час було 5 класних приміщень.
У 1982 році прийшов директорувати нинішній вчитель- Матвійчук Володимир Прокопович. Пропрацювавши два роки, пішов на посаду вчителя математики а директором став Філіпчук Микола Іванович. Після нього став директором Парейко Володимир Костянтинович.За статистичними даними обліку учнів з 1949 по 1958 рік у Листвинську восьмирічну школу ходили учні із села Нараїв та Боцянівка. А у 1951-1953 роках ще із села Острів. Чисельність учнів постійно коливалась. 1949 рік- 160 учнів, 1957 -105. З кожним роком чисельність учнів спадала. У 2005 році директором стала Левченко Валентина Олександрівна, яка і на даний час працює на цій посаді.

Для перегляду історії закладу, перейдіть до розділу сайту "Історія".

Для перегляду інформації про адміністративний склад, перейдіть до розділу сайту "Адміністрація".

Для перегляду інформації про вчителів, перейдіть до розділу сайту "Педагогічний колектив".

Кiлькiсть переглядiв: 723

Коментарi

  • Віктор

    2017-07-11 16:20:01

    Ви пишете: "Далі прийняв школу Савченко Володимир Іванович". Правильне його прізвище - "Савенко". Він також жив при школі разом із родиною (дружина-вчителька, син і донька). Вони виїхали на центральну Україну як і ряд вчителів, які працювали тут в повоєнні роки, зокрема, Добролежа Тетяна Митрофанівна (початкові класи), Левченко Груня Григорівна (біологія), Петренко Діна Мефодіївна (історія, німецька мова), Трокоз Олександр Семенович (хімія). Останні двоє - мої батьки. На жаль, всі, кого я перерахував, вже покійні...